Print this page
دوشنبه, 19 فروردين 1398 14:15

رئیس سازمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲: ۴۸ تیمی شدن جام‌جهانی قطر قطعی نیست/ عمان و کویت گزینه‌های میزبانی هستند

رئیس سازمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعلام کرد مساله ۴۸ تیمی شدن جام جهانی به هیچ وجه قطعی نیست و در حد یک ایده است.

«آلیک» - رئیس سازمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعلام کرد مساله ۴۸ تیمی شدن جام جهانی به هیچ وجه قطعی نیست و در حد یک ایده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا بر افزایش تعداد تیم‌های جام جهانی قطر تاکید دارد، ناصر الخاطر رئیس سازمان برگزاری این رقابت‌ها در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه گفت: مسئله افزایش تعداد تیم‌های جام جهانی به هیچ وجه قطعی و تمام شده نیست. ما در کنار فیفا در حال بررسی یک تست از احتمال افزایش تعداد تیم‌ها در این دوره هستیم. چیزی که الان قطعی است این است که جام جهانی با ۳۲ تیم برگزار می‌شود ولی همچنان مطالعات درباره افزایش تعداد تیم‌های جام جهانی در این دوره وجود دارد.

او در ادامه صحبت‌های خود عمان و کویت را گزینه‌های میزبانی قطر برای جام جهانی در صورت افزایش تعداد تیم‌ها معرفی کرد که در جریان بحران منطقه دخالتی نداشته‌اند. او همچنین در پاسخ به این سوال که امارات می‌تواند در کنار قطر میزبانی جام جهانی را عهده دار باشد، گفت: در حال حاضر خیر. فکر نمی‌کنم این مسئله امکان پذیر باشد.

قطر در سال ۲۰۱۷ از سوی کشورهای همسایه از جمله عربستان، امارات و بحرین متهم به حمایت از گروه‌های افراطی و نزدیکی با ایران شد و این کشورهای روابط سیاسی و دیپلماتیک خود را با کشور قطر میزبان جام جهانی قطع کردند.

جیانی اینفانتینو اخیراً در کنگره فیفا اعلام کرده بود که اکثر فدراسیون‌ها با افزایش تعداد تیم‌های جام جهانی موافق هستند و در صورت میزبانی توسط قطر و همسایه‌های این کشور، فوتبال خواهد توانست بحران ایجاد شده در این منطقه را حل کند و روابط کشورها را به حالت قبل برگرداند.

اخبار مرتبط