فا
شنبه, 25 خرداد 1398 09:55

صدرنشینی بلندقامتان ایران در لیگ ملت‌های والیبال با پیروزی مقتدرانه برابر کانادا و با حمایت تماشاگران ارومیه‌ای

تیم ملی والیبال کشورمان در پایان مسابقات روز هفتم لیگ ملت‌های والیبال در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفت.

«آلیک» - تیم ملی والیبال ایران در آغاز هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال با حضور پرشور تماشاگران ارومیه ای کانادا را با نتیجه سه بر صفر در هم شکست.

به گزارش ایرنا، تیم‌های ایران و کانادا با کمی تاخیر و از ساعت ۱۸:۵۰ روز گذشته به مصاف هم رفتند و تیم ملی ایران در سه ست پیاپی با امتیازهای ۲۵ بر ۱۵، ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۱۶ حریف خود را شکست داد.

در این دیدار جذاب و دیدنی ۶ هزار تماشاگر ارومیه ای با فریادهای ایران - ایران بازیکنان تیم ملی ایران را همراهی کردند.

 

ست اول /۲۵ - ۱۵/ به نفع ایران

تیم ملی ایران که از امتیاز میزبانی و تشویق های هزاران هوادار ارومیه ای بهره می برد، شروع قدرتمندی در ست نخست داشت و به راحتی توانست وقت های استراحت فنی اول و دوم را نصیب خود کند و با تداوم برتری خود و با ایجاد فاصله ۱۰ امتیاز پیروز میدان شد.

 

ست دوم /۲۶ - ۲۴/ به نفع ایران

تیم ملی کانادا در ست دوم با بهره گیری از تغییر تاکتیکی بازیکنان ایران را تا حدودی غافلگیر کرد و توانست چهار امتیاز پیش بیافتد اما هوشیاری شاگردان کولاکوویچ مانع از ادامه این روند شد و در نهایت ماراتن سخت و نفس گیر این ست با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به نفع ایران به پایان رسید تا ایران با آرامش بیشتری به ست سوم بیاندیشد.

 

ست سوم /۲۵ - ۱۶/‏ به نفع ایران

ست سوم از حساسیت خاصی برای هر ۲ تیم برخوردار بود زیرا تیم ایران برای پایان دادن به این دیدار نیاز به پیروزی داشت و کانادا برای فرار از شکست محکوم به برد بود.

بازیکنان ایران که عطش زیادی برای پیروزی داشتند با نمایش عملکردی خوب و بی نقص تجربه های چندین ساله خود را به رخ حریف کشیدند و با کسب یک پیروزی قاطع هر سه امتیاز این دیدار خانگی را نصیب خود کردند.

ایگور کولاکوویچ در این مسابقه تیم خود را با ترکیب اصلی سعید معروف، امیر غفور، سیدمحمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت‌پور روانه میدان کرد.

ایران که با پیروزی بر کانادا با ۶ برد و ۱۹ امتیاز به صدر جدول صعود کرده بود، با شکست برزیل مقابل صربستان، رتبه نخست مسابقات را حفظ کرد.

در ست دوم این بازی سیستم ویدئو چک قطع شده بود و به همین دلیل به جای دو داور خط، چهار داور خط به قضاوت مسابقه کمک کردند؛ البته این مشکل از ابتدای ست سوم حل شد.

رقابت‌های روز نخست هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال از بعد از ظهر روز گذشته با مسابقه روسیه و لهستان در ارومیه آغاز شد و بامداد امروز به پایان رسید. در مسابقات این روز تیم‌های روسیه، ایتالیا، ایران، آمریکا، صربستان، بلغارستان، فرانسه و پرتغال حریفان خود را شکست دادند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։