فا
یکشنبه, 09 تیر 1398 12:32

والیبال ایران در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها با چه تیم‌هایی همگروه می‌شود

تکلیف گروه‌بندی مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال، پس از مشخص شدن آخرین وضعیت رده‌بندی مرحله مقدماتی روشن خواهد شد.

«آلیک» - تکلیف گروه‌بندی مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال، پس از مشخص شدن آخرین وضعیت رده‌بندی مرحله مقدماتی روشن خواهد شد.

به گزارش ایرنا، پس از ایران، تکلیف دیگر تیم‌های صعود کرده به مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال نیز مشخص شد. حالا همه منتظر رده‌بندی نهایی مرحله مقدماتی هستند تا گروه‌بندی و برنامه مسابقات مرحله نهایی روشن شود.

۶ تیم راه‌یافته به مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال در دو گروه سه تیمی به مصاف هم می‌روند. شیوه گروه‌بندی مسابقات به جایگاه تیم میزبان در مرحله مقدماتی و اینکه در میان ۶ تیم برتر این مرحله قرار می‌گیرد یا نه، بستگی دارد.

آمریکا میزبان مرحله نهایی است. اگر این تیم در جمع ۶ تیم برتر مرحله مقدماتی قرار بگیرد، گروه‌بندی مرحله نهایی به ترتیب زیر خواهد بود:

گروه اول: میزبان، تیم سوم مقدماتی، تیم چهارم مقدماتی

گروه دوم: تیم اول مقدماتی، تیم دوم مقدماتی، تیم پنجم مقدماتی

در صورتی که آمریکا نتواند در میان ۶ تیم برتر مرحله مقدماتی قرار بگیرد، ترکیب گروه‌بندی مرحله نهایی تغییر خواهد کرد. در این شرایط ۶ تیم مرحله نهایی به این صورت به مصاف هم می‌روند.

گروه اول: تیم اول مقدماتی، تیم چهارم مقدماتی، تیم پنجم مقدماتی

گروه دوم: تیم دوم مقدماتی، تیم سوم مقدماتی، میزبان

امروز آخرین دیدارهای مرحله مقدماتی برگزار می‌شود. آمریکا در حال حاضر در رده هفتم قرار دارد و و برای اینکه به رده ششم برسد باید مقابل ایران پیروز شود و منتظر شکست ایتالیا مقابل برزیل هم بماند. احتمال شکست ایتالیا از برزیل بسیار زیاد است اما با توجه به ترکیب بازیکنان آمریکا در هفته پنجم لیگ ملت‌ها و حضور نداشتن جان اسپرو سرمربی تیم در کنار بازیکنان، بسیار بعید است که این تیم از سد ایران بگذرد. بنابراین احتمالاً آمریکا مرحله مقدماتی را در همان رتبه هفتم به پایان می‌رساند و گروه‌بندی مرحله نهایی به شیوه دوم انجام خواهد شد.

ایران هم در حال حاضر در رده دوم مسابقات است و برای اینکه به صدر جدول برسد، علاوه بر شکست آمریکا باید در انتظار باخت برزیل مقابل ایتالیا باشد که البته بسیار بعید به نظر می‌رسد. اما قطعاً ایران در رده‌ای پایین‌تر از سوم قرار نخواهد گرفت.

در میان تیم‌های بالای جدول، فقط جایگاه روسیه قطعی است. این تیم مرحله مقدماتی را در رده سوم به پایان برد. فرانسه و لهستان هم به ترتیب چهارم و پنجم هستند. لهستان امروز با پرتغال بازی آسانی در پیش دارد. مسابقه فرانسه سخت‌تر است و باید با کانادا روبرو شود. در صورت پیروزی هر دو تیم، همین جایگاه حفظ می‌شود ولی در صورت شکست فرانسه و پیروزی لهستان، رتبه چهارم و پنجم تغییر خواهد کرد.

با تمام این شرایط، به نظر می‌رسد که گروه‌بندی مرحله نهایی به ترتیب زیر شکل بگیرد:

گروه اول: برزیل، فرانسه و لهستان

گروه دوم: ایران، روسیه و آمریکا

مرحله نهایی مسابقات از ۲۰ تا ۲۴ تیر ماه در شیکاگو آمریکا برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։